Rezerwacja

Proszę uzupełnić formularz w celu wysłania zaplanowania twoich wakacji lub urlopu. Odezwiemy się jak najszybciej!

  Zgadzam się z Warunkami korzystania z usługi i przeczytałem oraz zgadzam się z Polityką prywatności.

  ul. Kossak-Główczewskiego 23 , 84-140 Jastarnia
  Ciekawe miejsca w Jastarni

  7 lat ago · · Możliwość komentowania Ciekawe miejsca w Jastarni została wyłączona

  Ciekawe miejsca w Jastarni

  Jastarnia jest dużą miejscowością letniskowa położona w centrum Półwyspu Helskiego. Jest istotnym ośrodkiem rybołówstwa morskiego. Miasto wraz z okolicą stanowi część Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Szczególną uwagę zwraca tutejsza zabudowa, szczególnie urzekające wąskie uliczki w centrum czy też na nazwy ulic pisane w języku polskim i kaszubskim. Ze względu na zachowany układ urbanistyczny i elementy budownictwa kaszubskiego Jurata została objęta ochroną konserwatorską i została uznana za zabytkową. Mieszkańcy po dziś dzień zachowali swoją kaszubską kulturę, język, jak i również niepowtarzalne obrzędy i zwyczaje. Podstawą utrzymania niegdyś mieszkańców było rybołówstwo. Wczasowicze chętnie odwiedzają ten zakątek Polski. Znajdują tu wspaniałe plaże nad czystą wodą, klimat bardzo korzystny przy leczeniu chorób układów oddechowego i krążenia, piękną przyrodę, zabytki architektoniczne oraz swoistą i niepowtarzalną kaszubską atmosferę. Planuje się, iż w przyszłości w Jastarni powstanie basen kąpielowy, także nowoczesna szkoła i baza windsurfingowa, molo wchodzące w Zatokę Pucką oraz zespół kortów tenisowych.

  Molo spacerowe w Jastarni – od 2005 roku w Jastarni istnieje molo spacerowe o długości 120 metrów i jest miłym miejscem spacerowym. Zbudowane jest na przedłużeniu ulicy Stelmaszczyka, która stanowi główną turystyczną arterię miasta.
  Przy molo funkcjonują liczne punkty gastronomiczne, szkółki windsurfingu, wypożyczalnie sprzętu wodnego – motorowego, żaglowego czy rekreacyjnego jak rowerki wodne, kajaki.

  Plaża – plaże szerokie, piaszczyste, zlokalizowane od strony morza (do nich z miasta idzie się przez żywiczny, sosnowy las na pasie wydm), jak i od strony zatoki (tu można wypożyczyć sprzęt wodny, działa szkoła windserfingu). Atrakcyjne, zwłaszcza dla dzieci są zjeżdżalnie wodne i dmuchane konstrukcje do skakania.
  Latem miejsce te ożywa wraz ze wschodem słońca. W ciągu dnia popularnością cieszą się m.in. kąpieliska strzeżone, przejażdżki skuterem i rozgrywki piłki plażowej.
  Przy zachodzie słońca spotykamy tu rozmarzonych spacerowiczów podziwiających zachody słońca.
  Windsurfing – to wspaniała forma aktywnego wypoczynku. Każdy kto lubi wodę i wiatr powinien spróbować surfowania na desce z żaglem. Bardzo dobrym miejscem do tego jest Mierzeja Helska z Zatoką Pucką – płytka woda, mała fala. W Jastarni funkcjonuje renomowana Szkoła Windsurfingu ulokowana nad zatoką pucką. Do dyspozycji jest duża gama nowoczesnego sprzętu dla początkujących i zaawansowanych. Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy.

  Latarnia morska – Ciekawym obiektem jest latarnia morska w kształcie regularnego stalowego walca, o wysokości 13,3 m i średnicy 1,6 m.stoi od 1950 r. na wydmie. Sterowana automatycznie, wysyła światło na odległość 10 mil morskich (ok. 18,5 km). Poprzednio Jastarnia miała latarnię prawie dwukrotnie wyższą, ale nie stała długo, cała jej „kariera” zamknęła się w obrębie jednego roku 1939 – we wrześniu została wysadzona przez wojsko polskie, aby nie wpadła w ręce najeźdźcy. Obecna latarnia nie jest udostepniona zwiedzającym.

  Categories: Informacje

  admin

  admin

  [/ social_parent]

  środek Expert

  Uważamy za godne nich, a oni oskarżają tych, którzy nienawidzą sprawiedliwych, ale w prawdzie, a uszkodzony przez pochlebstwa tych bólów, i za który prezentuje, kłopoty Omnis i są deleniti przyjemności.